Volt egyszer egy Tanítónő.
Igen, ő volt a Tanítónő. Aki egyedül, egy személyben minden osztálynak, az összes tantárgyat megtanította, és aki általában az osztály mellett maradt az általános iskola teljes időtartama alatt.
Az iskolát pedig, ahol tanított Eleminek hívták, a szó valódi értelmében, mert ott tanulhattad meg a legalapvetőbb ismereteket.
Több időt töltöttél vele, mint az édesanyáddal, mert Ő, a pedagógus ott tudott lenni melletted, hogy kövessen, inspiráljon, neveljen értelmileg és érzelmileg egyaránt. Tökéletesen ismert téged. Ismerte az erősségeidet, a gyengeségeidet, a karaktered. Tudta, hogyan viszonyulsz az osztálytársaidhoz, a legkisebb rezdülésedből is megérezte a napi hangulatod. Ha valami rendkívülit tapasztalt, magához vett és nyugtatott.
A Tanítónő… aki kéz a kézben vezetett téged az élet ösvényein.
Forrás: https://www.facebook.com/UnCuoreASpassoFanpage/photos/a.4871220546256980/4923629237682777
Magyarra átdolgozta: Pinto Renato




