logo1logo1logo1logo1
  • Mottó
  • Bemutatkozás
  • Kiknek segíthetek?
  • Hogyan segítek?
  • Blog
  • Kapcsolat
✕
„A tanár személye fontosabb, mint az, amit tanít.” /Karl Augustus Menninger”/
Ugyan három évvel ezelőtti a történet, de az amerikai professzor, így utólag is nagy tapsot érdemel!
Egy 26 éves diák (Mr. Hayer) üzenetet küldött a tanárának, amelyben elmagyarázta: azért nem tud részt venni a szemináriumon, mert nem talált senkit, akire rábízhatta volna öt hónapos kislányát.
Nathan Alexander, a Morehouse Főiskola (Atlanta) matematika tanára így válaszol tanítványának:
„Ez ne legyen probléma, hozza csak el az órára.”
A 34 éves tanár ugyanis többször tapasztalta, hogy tanítványának gyakran korán kell távoznia az órákról, hogy vigyázni tudjon a gyermekére.
Az osztályterembe érve a professzor felajánlotta, hogy vigyáz a gyerekre, hogy tanítványa teljes egészében a tanulmányoknak szentelhesse magát és, hogy Mr. Hayer „jó jegyzeteket készíthessen”.
A tanár a csecsemőt az egész óra alatt, sőt még utána is a karjaiban tartotta, amikor a hallgatók kérdéseire válaszolt.
A Buzzfeed Newsnak nyilatkozva elmondta:
„Aggódtam, hogy sírni kezd, de minden tökéletesen ment. Rendkívül jól viselkedett.”
Az óra alatt a kislány elaludt.
„Amikor elaludt, azt mondtam az osztálynak, hogy” azt hiszem, most unalmas vagyok „– mondta a tanár az óra után
A közösségi médiában közzétett fotó egy nap alatt több mint 72 000 megosztást kapott.
A média gratulált a tanárnak, aki nemcsak matematikát tanít, hanem kedvességet, együttérzést, nagylelkűséget, mások iránti törődését is!
Post Views: 59
Megosztás
0

Related posts

A legveszélyesebb mondat a világon


Tovább

„Kik tudtunk lenni egymás számára?”


Tovább

A gerinces pedagógus: Ahol a hivatás véget ér, és az ember kezdődik


Tovább

Vélemény, hozzászólás? Válasz megszakítása

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

© 2019 Örömmel az iskolában - Pinto Renato weblapja. Minden jog fenntartva. | Készítette és tárolja: Webprodukt Stúdió