logo1logo1logo1logo1
  • Mottó
  • Bemutatkozás
  • Kiknek segíthetek?
  • Hogyan segítek?
  • Blog
  • Kapcsolat
✕

– Apa, ígérd meg, hogy nem leszel mérges, ha mondok neked valamit?”

– Miről van szó?

– Nem, előbb meg kell ígérned!

– Oké, nem haragszom, megígérem. Mi történt?

– Ma az egész osztály előtt sírtam.

– És miért?

– Mert a tanár azt mondta, hogy nem jól készítettem el a házi feladatomat, és ez könnyeket csalt a szemembe.

– És szerinted ezért haragudnom kellene?

– A barátaim azt mondják, hogy a sírás hülyeség, csak a gyenge gyerekek sírnak.

– De tudtad, hogy rosszul csináltad meg a házi feladatot?

– Nem, meg voltam győződve, hogy jók. Tegnap anyával készítettük el közösen.

– Akkor hallgass meg figyelmesen fiam. Két dolgot fogok elmondani neked, és szeretném, hogy örökre emlékezz rá! Ígérd meg, hogy nem felejted el!

– Rendben, apa, megígérem.

– Az első dolog: irtózatosan büszke vagyok rád! Áldás tudni, hogy tudsz sírni. A könnyek nem rosszak, hanem csodálatosak. Hidd el, a sírás egyáltalán nem hülyeség. Azt jelenti, hogy élsz, hogy nem vagy egy fadarab, akinek nincs érzése. És lefogadom, hogy a barátaid is sírtak már számtalanszor, még akkor is, ha most az ellenkezőjét állítják. Szóval sírj csak bármikor, amikor akarsz. Mindannyian sírunk. Ne szégyelld soha! A könnyeid a lelkednek a részei. Tudd, hogy gyakran pontosan a könnyek azok, amiktől jobban érzed magad, például betegség esetén vagy, amikor fáj valami a szívedben.

– És a második dolog?

– Tévedni teljesen természetes dolog. Bizonyos dolgokat rosszul csinálni normális. Tudod, hogy anya és én is sokszor tévedünk? A hibákból tanul az ember, de soha nem fog tanulni semmit abból, ha mindig jól csinálja a dolgokat. Szóval egyáltalán nem vagyok mérges, mert anyával rosszul csináltad meg a házi feladatodat, és nem leszek mérges azért sem, mert sírtál! Sőt, éppen ellenkezőleg, boldog vagyok! Szeretem a gyerekeket akik még tudnak sírni, és akik nem félnek a hibáktól.”

Sabrina Ferri

Forrás: https://www.facebook.com/UnCuoreASpassoFanpage/photos/a.4871220546256980/4912267798818921

Magyarra átdolgozta: Pinto Renato

Post Views: 46
Megosztás
0

Related posts

A legveszélyesebb mondat a világon


Tovább

„Kik tudtunk lenni egymás számára?”


Tovább

A gerinces pedagógus: Ahol a hivatás véget ér, és az ember kezdődik


Tovább

Vélemény, hozzászólás? Válasz megszakítása

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

© 2019 Örömmel az iskolában - Pinto Renato weblapja. Minden jog fenntartva. | Készítette és tárolja: Webprodukt Stúdió