– Apa, ígérd meg, hogy nem leszel mérges, ha mondok neked valamit?”
– Miről van szó?
– Nem, előbb meg kell ígérned!
– Oké, nem haragszom, megígérem. Mi történt?
– Ma az egész osztály előtt sírtam.
– És miért?
– Mert a tanár azt mondta, hogy nem jól készítettem el a házi feladatomat, és ez könnyeket csalt a szemembe.
– És szerinted ezért haragudnom kellene?
– A barátaim azt mondják, hogy a sírás hülyeség, csak a gyenge gyerekek sírnak.
– De tudtad, hogy rosszul csináltad meg a házi feladatot?
– Nem, meg voltam győződve, hogy jók. Tegnap anyával készítettük el közösen.
– Akkor hallgass meg figyelmesen fiam. Két dolgot fogok elmondani neked, és szeretném, hogy örökre emlékezz rá! Ígérd meg, hogy nem felejted el!
– Rendben, apa, megígérem.
– Az első dolog: irtózatosan büszke vagyok rád! Áldás tudni, hogy tudsz sírni. A könnyek nem rosszak, hanem csodálatosak. Hidd el, a sírás egyáltalán nem hülyeség. Azt jelenti, hogy élsz, hogy nem vagy egy fadarab, akinek nincs érzése. És lefogadom, hogy a barátaid is sírtak már számtalanszor, még akkor is, ha most az ellenkezőjét állítják. Szóval sírj csak bármikor, amikor akarsz. Mindannyian sírunk. Ne szégyelld soha! A könnyeid a lelkednek a részei. Tudd, hogy gyakran pontosan a könnyek azok, amiktől jobban érzed magad, például betegség esetén vagy, amikor fáj valami a szívedben.
– És a második dolog?
– Tévedni teljesen természetes dolog. Bizonyos dolgokat rosszul csinálni normális. Tudod, hogy anya és én is sokszor tévedünk? A hibákból tanul az ember, de soha nem fog tanulni semmit abból, ha mindig jól csinálja a dolgokat. Szóval egyáltalán nem vagyok mérges, mert anyával rosszul csináltad meg a házi feladatodat, és nem leszek mérges azért sem, mert sírtál! Sőt, éppen ellenkezőleg, boldog vagyok! Szeretem a gyerekeket akik még tudnak sírni, és akik nem félnek a hibáktól.”
Sabrina Ferri
Forrás: https://www.facebook.com/UnCuoreASpassoFanpage/photos/a.4871220546256980/4912267798818921
Magyarra átdolgozta: Pinto Renato




