logo1logo1logo1logo1
  • Mottó
  • Bemutatkozás
  • Kiknek segíthetek?
  • Hogyan segítek?
  • Blog
  • Kapcsolat
✕
Néhány gondolat kavarog a fejemben a kép láttán.
Először is, amikor merünk szakmailag és emberileg is hitelesek maradni, talán lesznek, akikkel távolabb kerülünk egymástól – de ez ad helyet azoknak a valódi kapcsolódásoknak, amiktől egy iskola vagy bármely munkahely több lesz, mint egy épület!
Pedagógusként és/vagy szülőként óriási a nyomás: minden elvárásnak meg kell felelni. De a gyerekek nem a „tökéletes szerepet”, hanem a hiteles embert keresik bennünk! Az önazonosság nem azt jelenti, hogy felrúgjuk a szabályokat, hanem azt, hogy merjük képviselni az értékeinket.
Lehet, hogy ez néha konfliktushoz vezet, de hosszú távon csak így teremthetünk érzelmi biztonságot a gyerekeknek és saját magunknak is. ✨
Vajon mi az a legkisebb dolog, amivel egy pedagógus vagy egy szülő megőrizheti a hitelességét a mindennapi elvárások sűrűjében?
#önismeret #hitelesség #fejlődés #kapcsolatok #őszinteség #örömmelaziskolában
Post Views: 49
Megosztás
0

Related posts

A legveszélyesebb mondat a világon


Tovább

„Kik tudtunk lenni egymás számára?”


Tovább

A gerinces pedagógus: Ahol a hivatás véget ér, és az ember kezdődik


Tovább

Vélemény, hozzászólás? Válasz megszakítása

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

© 2019 Örömmel az iskolában - Pinto Renato weblapja. Minden jog fenntartva. | Készítette és tárolja: Webprodukt Stúdió