A 70-es években még a TV-tilalom volt a büntetés egyik csúcsa, ma pedig a non-stop elérhetőség a kihívás. 

Ez a klasszikus, kézzel írt beírás a múltból eleveníti fel a régi fegyelmezési módszereket, és nosztalgikus mosolyt csal az arcunkra. Azonban a modern idők iskolai kommunikációja egy nagyon is aktuális, komoly dilemmát vet fel.
Régen vs. Ma: Hol a határ?
Akkoriban a kommunikáció a hivatalos csatornákon (ellenőrző, szülői értekezlet) és meghatározott időben zajlott. A megfelelő terek le voltak tisztázva.
Ma a digitális eszközöknek köszönhetően ezek a határok elmosódtak, ami véleményem szerint megcsúsztatja a párbeszédet:
A szülők gyakran írnak a pedagógusra a napszak bármely időpontjában, akár késő este is.
Az iskola is küldhet értesítést a magánszférába hatoló időpontban. /A tavaly 9. osztályos fiam például karácsony napján kapott üzenetet egyik tanárjától, hogy a téli szünet után témazárót fognak írni/.
Ez a tendencia frusztrációt szül mindkét oldalon. Ideje lenne egyértelmű digitális etikettet és kommunikációs kereteket felállítani.
Ti hogyan látjátok ezt a kérdést? Szerintetek hogyan lehetne ezeket a kereteket tisztázni a 21. században, hogy a párbeszéd hatékony, de a magánszféra is védett maradjon?
/A képet egy kedves ismerősömtől kaptam./




