„Tanítani sokkal könnyebb, mint nevelni: ahhoz csak tudni kell valamit, ehhez viszont lenni kell valakinek.” /ismeretlen szerző/
Ez az idézet mindig megérint, mert rávilágít a pedagógia igazi lényegére. Mindannyian emlékszünk olyan tanárokra, akik nemcsak képleteket és dátumokat adtak át, hanem a személyiségükkel, a példamutatásukkal neveltek minket. Ők azok, akikre évtizedek múltán is emlékszünk.
Ti mit gondoltok?
Egyetértetek ezzel a gondolattal?
Ki volt az a tanár vagy pedagógus az életetekben, aki nemcsak tanított, hanem inspirált és példát mutatott?
Milyen értékeket tartotok a legfontosabbnak, amiket az iskolának a tudás mellett át kell adnia?
Váron a történeteiteket és a gondolataitokat kommentben! ![]()
#ÖrömmelAzIskolában #Oktatás #Nevelés #Tanítás #Iskola #Pedagógus #Tanár #Inspiráció #Példamutatás #Gondolatébresztő
#Idézet #Fejlődés




