Az apja halála után a fiú úgy döntött, hogy nyugdíjasotthonba helyezi el édesanyját, ahol csak ritkán látogatta meg őt…
Egy napon hívást kapott a nyugdíjasotthonból, hogy az anyja haldoklik…
Kisvártatva megérkezett, majd megkérdezte az anyjától:
„Mit szeretnél, mit tegyek érted, anya?”
Az anyja fiára nézve így válaszolt:
„Alapozd meg a törődést!
Azt akarom, hogy hozz ventilátorokat az otthonba, mert itt nincsenek, és elviselhetetlen a hőség. Továbbá azt is szeretném, hogy vegyél néhány hűtőszekrényt, hogy ne romoljon meg az étel. Sok éjszaka úgy feküdtem le, hogy nem ettem semmit.”
Az idős hölgy fia nagyon meghökkent, majd így válaszolt:
„De most tényleg ezt kívánod tőlem, miközben haldokolsz? Miért nem mondtad ezt nekem korábban?”
Az anya maga elé nézett, majd szomorúan így válaszolt:
„Az évek alatt hozzászoktam az éhséghez és meleghez, de attól tartok, hogy te majd nem tudod megszokni, ha a gyerekeid már nem vigyáznak rád, és ide küldenek, ha öreg leszel!
Mindig emlékezz: Minden, amit az életben csinálsz, visszatér hozzád!”




