logo1logo1logo1logo1
  • Mottó
  • Bemutatkozás
  • Kiknek segíthetek?
  • Hogyan segítek?
  • Blog
  • Kapcsolat
✕
Egy fiú levele a különélő szüleinek ????
Kedves Anya és Apa!
Kérlek Titeket, szavakkal és tettekkel is jelezzétek számomra, hogy továbbra is szerethetlek titeket, és segítsetek abban, hogy szoros kapcsolatot tudjak fenntartani mind a kettőtökkel! Mindazok után, hogy a gyerekvállalás közös döntésetek volt.
Ne állítsatok engem a konfliktusaitok központjába: nem szeretek sem tanúvá, sem döntőbíróvá válni, és a „postás” szerepet is nehezen viselem. Ne feledjétek, hogy minden, amit egymás ellen tesztek, nekem fáj a legjobban!
Kérlek, hogy egymás előtt se kritizáljatok engem, még akkor sem, ha úgy gondoljátok, hogy igazatok van! Annak ellenére, hogy a párkapcsolatotok nem működött, továbbra is a szüleim vagytok, és csak arra van szükségem, hogy a legjobb módon láthassalak Titeket. Ne veszekedjetek azon, hogy kivel legyek: mindkettőre szükségem van!
Kérlek, ne hozzatok engem a választás helyzetébe, mert számomra ez kínzás; lelkiismeretfurdalásom támad azon szülőm iránt, akivel nem lehetek együtt. Tudatosítsátok bennem folyamatosan, hogy a kapcsolatotok zátonyra futása nem az én hibám, mert ha ez nyilvánvaló is számotokra, mégis felelősnek érzem magam!
Amikor dühöt láttok rajtam, miután az egyikőtökkel töltöttem a hétvégét, az nem azért van, mert a másik folyamatosan csúnyákat beszélt rólad. Ez azért van, mert szenvedek attól, hogy nem tudunk többé együtt lenni, mint régen.
Ne okozzatok nekem csalódást a látogatási ígéretekkel vagy olyan programokkal, amelyeket aztán nem tartotok be. El sem tudjátok képzelni, mennyire várom az együtt töltött pillanatokat, és mennyi fájdalmat okoz nekem a hiányotok.
Hadd szerethessem az új partnereteket. Bár nehéz elfogadni az új helyzetet, de nem akarom, hogy a távolság tovább táguljon köztünk.
Ne kérjétek tőlem azt sem, hogy kémkedjek vagy beszámoljak arról, mi történik a másikkal, mert ilyenkor becstelennek érzem magam! És kérlek, ne használjatok fel a bosszú eszközeként!
Higgyétek el pontosan tudom, hogy a házasságotok véget ért, a családi kapcsolatunk azonban más, és a kötelek hármunk között mindig megmarad.
Értsétek meg, habár számotokra a különválás egy esély teremthet egy új élet megkezdésére, számomra ez akkor is annak a lehetőségének elvesztése, hogy olyan emberek mellett nőjek fel, akiket a legjobban szeretek!
A legjobb ajándék, amit mostani kialakult helyzetben adhattok, ha kölcsönösen tisztelitek egymást. Még ha a párkapcsolatotok nem is működött, találjatok módot arra, hogy legalább szülőként együtt tudjatok működni! ❤️❤️❤️
Magyarra átdolgozta: Pinto Renato – https://www.facebook.com/orommelaziskolaban.hu
Forrás: https://www.facebook.com/photo/?fbid=1089426269852072&set=a.647156047412432
Post Views: 412
Megosztás
0

Related posts

A legveszélyesebb mondat a világon


Tovább

„Kik tudtunk lenni egymás számára?”


Tovább

A gerinces pedagógus: Ahol a hivatás véget ér, és az ember kezdődik


Tovább

3 Comments

  1. Bánovics-Angyal Gábor szerint:
    2024.11.04. 06:42

    „Értsétek meg, habár számotokra a különválás egy esély teremthet egy új élet megkezdésére, számomra ez akkor is annak a lehetőségének elvesztése, hogy olyan emberek mellett nőjek fel, akiket a legjobban szeretek!”
    Ez a mondat azt sugallja, hogy egy válás (csak) rossz egy gyereknek. Egyrészt a magam tapasztalatán mondhatom, másrészt ma már a legtöbb tanulmány is azt mondja, hogy egy rossz házasságban/kapcsolatban felnövő gyereknek sokkal rosszabb, mintha elválnának a szüleik és békében, boldogságban láthatná őket.

    Válasz
  2. Mia (Area 52) szerint:
    2025.06.04. 19:25

    Nice share!

    Válasz
  3. cialis 20mg prices szerint:
    2025.10.14. 11:17

    verenigde canadian pharmacy generic cialis lantique online pharmacy
    cialis canadian pharmacy online –
    best canadian pharmacy for cialis [url=https://canadapharmacy-usa.net]canadian no prescription pharmacy
    cialis[/url] vyklcuju canadian pharmacy worldwide delivery

    Válasz

Vélemény, hozzászólás? Válasz megszakítása

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

© 2019 Örömmel az iskolában - Pinto Renato weblapja. Minden jog fenntartva. | Készítette és tárolja: Webprodukt Stúdió