logo1logo1logo1logo1
  • Mottó
  • Bemutatkozás
  • Kiknek segíthetek?
  • Hogyan segítek?
  • Blog
  • Kapcsolat
✕

Students taking a test in classroom

Kedves 8. osztályos felvételizők!
Közeleg az írásbeli vizsga ideje. Tudom, hogy ezzel ti is pontosan tisztában vagytok, gondolom egy jó
ideje másról sincs szó. Mind a suliban, mind otthon gyakori e téma.
Álljon itt tőlem néhány gondolat, jó tanács a megmérettetés előtt:
1. Először a legfontosabb: tudd egy olyan egyén vagy, aki tele van értékkel!!! Az előtted álló vizsgán
persze nem biztos, hogy erről kell számot adnod, de ne feledd, amit az előzőekben írtam: értékes
vagy! Bízz magadban!
2. Az előtted lévő napokat próbáld túlélni minél kevesebb stresszel. Hidd el a szüleid, tanáraid csak
azért nyaggatnak, mert a legjobbat akarják neked!
3. Fontos, hogy az általad kiválasztott suliba bekerülj, de hidd el 14 évesen, még semmi olyan dolog
nem dől el, amin akár a későbbiekben ne lehetne változtatni.
4. Lényeges, hogy fitt maradj! Ne a körülményeken múljon a jobb eredmény. A vizsga előtti nap
ezért, ne túlórázz sokat a tévéd, vagy a telód előtt. Pihenj, feküdj le aludni legalább 2 órával éjfél
előtt!
5. A vizsga napján pedig legkésőbb két órával a megmérettetés előtt kelj ki az ágyadból. Reggelizz,
hagyj időt a gyomrodnak, hogy beinduljon! Hidd el a harapnivaló és a reggeli wc, nyugtatólag hat!
6. Indulj el időben! Legalább fél órával hamarabb foglald el a helyed. Íróeszközökről és persze a
személyidről ne feledkezz meg!
7. Ne méregesd a társaid, kinél lehetsz jobb vagy rosszabb! Csak magadra koncentrálj! Ne feledd, tele
vagy értékkel!
8. Olvasd el figyelmesen a feladatokat! Ne kapkodj! Ha elsőnek nem mond semmit a szöveg, ne
szentségelj, vegyél nagy levegőt és értelmezd újra! Engedd, hogy az adott feladat „megszólítson”,
mondjon valamit!
9. Ne feledd, 45 perced van 10 feladatra. Nagy valószínűséggel nem lesz időd mindegyikre. Ez direkt
van így! Mindenesetre, ne fagyj le, ha valami nem ugrik be! Ess neki a következőnek!
10. Mindent írjál le! A részszámítások is kerüljenek a papírodra!
11. Ha mindennel készen vagy és beadtad a papírt, ne rágódj többé! Ami elmúlt, azon már nem tudsz
változtatni! Hidd el akkor, abban a pillanatban a legjobbat hoztad ki magadból!
Sikeres felvételit mindenkinek!

Szerző: Pinto Renato

Post Views: 36
Megosztás
4

Related posts

A legveszélyesebb mondat a világon


Tovább

„Kik tudtunk lenni egymás számára?”


Tovább

A gerinces pedagógus: Ahol a hivatás véget ér, és az ember kezdődik


Tovább

1 Comment

  1. Gábor szerint:
    2020.01.16. 13:42

    Klassz!

    Válasz

Vélemény, hozzászólás? Válasz megszakítása

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

© 2019 Örömmel az iskolában - Pinto Renato weblapja. Minden jog fenntartva. | Készítette és tárolja: Webprodukt Stúdió