Tanulságos történet, érdemes elolvasni…
Egy vállalkozó arra kérte az egyik dolgozóját, hogy építsen neki egy házat. A munkás nagyon nem akarta már ezt a munkát, mert nyugdíjazásáig már csak három hónap volt hátra, és egy ház építéséhez sokkal több idő kell.
„Nézze csak a terveket” – mondta a vállalkozó. Három emelet, nagy kerttel és gyönyörű medencével”.
„Azt akarom, hogy mindent a tervek szerint csináljon.”
A feldühödött munkás azonnal munkába állt, elhatározta, hogy ahol csak tud, spórolni fog az idővel. Kihagyta az alapvető lépéseket, nem tartotta tiszteletben a festékek és a cement szokásos száradási idejét, és kizárólag az a cél lebegett a szeme előtte, hogy kitoljon a munkáltatójával, mert csak három hónappal a kívánt nyugdíjazása előtt bízta meg ezzel a fáradságos feladattal. Azzal is becsapta a vállalkozót, hogy nem a megfelelő anyagokból vásárolt, megtartva így magának sok-sok pénzt.
Végül a ház elkészült. A munkás hívta a vállalkozót a helyszínre:
„Íme a háza, amelyre felkért, hogy megépítsem” – mondta.
„A kulcsokra nincs szükségem” – válaszolta a vállalkozó. „Ez a ház az Ön számára épült. Ezzel szeretném megköszönni mindazokat az éveket, amelyekben nekem dolgozott! Itt teljes mértékben élvezheti majd a nyugdíjas éveit” – mondta.
Gondolhatjuk, hogyan érezte magát a munkás. Aratta azt, amit elvetett: egy használhatatlan, nem biztonságos és veszélyes házat.
Tanulságos: mindig szeretettel cselekedj, soha ne kívánd senkinek sem a kárát. Mert az élet olyan, mint egy bumeráng, minden visszatér hozzád.




