logo1logo1logo1logo1
  • Mottó
  • Bemutatkozás
  • Kiknek segíthetek?
  • Hogyan segítek?
  • Blog
  • Kapcsolat
✕
„A gyermek azért válaszol úgy, hogy köszönöm, mert hallotta, hogy te is így viszonzod a kedvességet, nem pedig azért, mert megtanítottad neki kimondani.
A gyermek akkor mozog magabiztosan a térben, ha tudja, hogy nem korlátozod, de ott vagy, ha szüksége van rád.
A gyermek, ha megsérül, sokkal jobban sír, ha érzi a te félelmedet.
A gyermek gondolkodó lény, tele méltósággal, büszkeséggel és az autonómia iránti vággyal. Ne helyettesítsd őt. Emlékezz, hogy burkolt kérése így szól: segíts, hogy magam csinálhassam.
A gyermeket kíváncsisága hajtja, nem a kényszer.
A gyermek akkor bízik a szeretetben, ha a szeretet példáját látva nő fel. A „gyerekek miatt maradjunk együtt” képmutatása érzelmektől rettegő embereket nevel.
A túl tiszta gyerek nem boldog gyerek. A föld, a sár, a homok, a pocsolyák, az állatok, a hó: ezek mind olyan elemek, amikkel érintkezni akar és érintkeznie is kell.
A gyermek, aki egyedül öltözik, és pirosat kékkel meg sárgával párosít, nem rosszul öltözött, hanem egy olyan gyerek, aki a saját ízlése szerint választ.
Amikor az élet bonyolulttá válik, a gyermek megérzi, és nagy szüksége van rá, hogy hallja: nem az ő hibája.”
Giorgio Gaber
Post Views: 46
Megosztás
0

Related posts

A láthatatlan szárnyak: Miért a kedvesség a legfontosabb tantárgy?


Tovább

Az erő nem ott kezdődik, hogy mindent kibírunk némán!


Tovább

Pedagügus-szülő kommunikáció csapdái


Tovább

Vélemény, hozzászólás? Válasz megszakítása

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

© 2019 Örömmel az iskolában - Pinto Renato weblapja. Minden jog fenntartva. | Készítette és tárolja: Webprodukt Stúdió