Minden gyermek más és más! Milyen érdekes, hogy a tanórákon mennyire pontos és szakszerű magyarázatot tudunk adni arról, hogy a különböző növényeket és állatokat eltérő módon kell gondozni ahhoz, hogy a kívánt szinten fejlődjenek. A velünk szemben lévő gyerek esetén meg nem vesszük tekintetbe az eltérő adottságokat, képességeket.
6 éves kortól beküldjük őket az iskolába, és több, mint 10 éven át egy tölcséren keresztül nyomjuk beléjük folyamatosan a „tápanyagot”. Egy növénynél természetesen hamarabb észrevesszük a túlöntözést és reagálunk. A gyerekeknél meg csodálkozunk, ha elmarad a várt eredmény!
/Pinto Renato/




