logo1logo1logo1logo1
  • Mottó
  • Bemutatkozás
  • Kiknek segíthetek?
  • Hogyan segítek?
  • Blog
  • Kapcsolat
✕
Véleményem szerint mindaddig csekély változás várható az iskolák szemléletében, amíg a pedagógusokat föl nem készítik arra, hogyan hozzák helyzetbe a mai gyerekeket!
A lényeget érintő szakmai viták sajnos csak arról szólnak, hogy „mit” adjunk át a tanulóknak. Ez azzal a következménnyel jár, hogy megnövekedtek a diákok, pedagógusok terhei. Ha ez a tendencia folytatódik, vajon 50 év múlva hány órát írnak elő hetente a gyerekeknek…
Érdekes, hogy a sokak által csodált finn oktatási struktúrában tanuló gyerekek töltik a legkevesebb időt az iskolapadban, mégis a nemzetközi méréseken rendre a legjobb eredményt érik el szövegértés és természettudományok területén, és persze matematikából is az élmezőnyhöz tartoznak…
Arról nem beszélve, hogy jóval nagyobb hangsúlyt kellene fektetni a tanárképzésben a pedagógusjelöltek mentális felkészítésére is! Ez valahogy évtizedek óta nagy hiánya a rendszernek!
Pedagógusnak lenni ugyanis jóval többet jelent, mint átadni a tanulmányaink során a különböző könyvekből megszerzett ismereteket! Erre a feladatra tulajdonképpen nagyon sok ember képes.
Észrevenni a gyerekeket, összekapcsolódni a lelkükkel, megérteni a világukat, fölismerni azt, hogy az átadandó matéria, mit jelenthet egy iskolás diák életében, milyen mértékben hasznosítható az adott egyén számára, az, az igazi mesterség!
Szerző: Pinto Renato
Post Views: 31
Megosztás
0

Related posts

A legveszélyesebb mondat a világon


Tovább

„Kik tudtunk lenni egymás számára?”


Tovább

A gerinces pedagógus: Ahol a hivatás véget ér, és az ember kezdődik


Tovább

Vélemény, hozzászólás? Válasz megszakítása

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

© 2019 Örömmel az iskolában - Pinto Renato weblapja. Minden jog fenntartva. | Készítette és tárolja: Webprodukt Stúdió