logo1logo1logo1logo1
  • Mottó
  • Bemutatkozás
  • Kiknek segíthetek?
  • Hogyan segítek?
  • Blog
  • Kapcsolat
✕
„Egy róka napfelkeltekor ránézett az árnyékára, és így szólt: »Ma ebédre egy tevét fogok enni.« És egész délelőtt tevéket keresett. Délben azonban újra ránézett az árnyékára, és azt mondta: »Egy egér is megteszi.«” /Kahlil Gibran A bolond/
Reggel (Az illúzió): Amikor alacsonyan jár a nap, az árnyék hatalmasnak látszik. A róka ez alapján nagyobbnak hiszi magát a valóságnál, és erejét meghaladó célokat (teve) tűz ki. Ez a hiúság és a túlzott ambíció jelképe.
Dél (A valóság): Amikor a nap a legmagasabb ponton van, az árnyék kicsivé válik. A róka ekkor szembesül a valódi méreteivel és a szükségleteivel, így visszatér a földhözragadt, elérhető célokhoz (egér).
Post Views: 49
Megosztás
0

Related posts

Az utazó és a pásztor


Tovább

Szelén hálája


Tovább

Ha megromlik a tej…


Tovább

Vélemény, hozzászólás? Válasz megszakítása

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

© 2019 Örömmel az iskolában - Pinto Renato weblapja. Minden jog fenntartva. | Készítette és tárolja: Webprodukt Stúdió