„Egy róka napfelkeltekor ránézett az árnyékára, és így szólt: »Ma ebédre egy tevét fogok enni.« És egész délelőtt tevéket keresett. Délben azonban újra ránézett az árnyékára, és azt mondta: »Egy egér is megteszi.«” /Kahlil Gibran A bolond/
Reggel (Az illúzió): Amikor alacsonyan jár a nap, az árnyék hatalmasnak látszik. A róka ez alapján nagyobbnak hiszi magát a valóságnál, és erejét meghaladó célokat (teve) tűz ki. Ez a hiúság és a túlzott ambíció jelképe.
Dél (A valóság): Amikor a nap a legmagasabb ponton van, az árnyék kicsivé válik. A róka ekkor szembesül a valódi méreteivel és a szükségleteivel, így visszatér a földhözragadt, elérhető célokhoz (egér).




