logo1logo1logo1logo1
  • Mottó
  • Bemutatkozás
  • Kiknek segíthetek?
  • Hogyan segítek?
  • Blog
  • Kapcsolat
✕
Az apám azt mondta, ha meg akarom érteni, hogy ki a jó barát, akkor rendezzek egy nagy összejövetelt és hívjam meg sok-sok ismerősömet. Adjam meg a módját. Vegyek rá igényes enni és innivalókat, üdvözöljek mindenkit személyesen, sőt még a háttérzenére se kerülje el a figyelmem.
Engedjem, hogy a mindenki addig maradjon, ameddig csak szeretne. Ne kényszerítsek senkit sem a maradásra. Ha valaki menni akar, akkor csak köszönjek és kívánjak a részére jó éjt.
A parti végén figyeljem meg jól ki az, aki a saját akaratából marad, csak azért, hogy segítsen mosogatni, visszarendezni a dolgokat stb.
Apám szerint ők az igazi barátok, mert nemcsak akkor vannak mellettem, amikor jó a zene és a bor, hanem akkor is, amikor már csak a morzsák és a rendetlenség marad.
Ne feledd – mondta – minden gyönyörű parti végét, minden különleges pillanatodat, nagy sikereidet csak kevesek fogják látni, de az a kevéske ember, mindennél többet ér.
Forrás: https://www.facebook.com/groups/378274796523894/permalink/549487249402647
Magyarra átdolgozta: Pinto Renato
Post Views: 93
Megosztás
2

Related posts

A legveszélyesebb mondat a világon


Tovább

„Kik tudtunk lenni egymás számára?”


Tovább

A gerinces pedagógus: Ahol a hivatás véget ér, és az ember kezdődik


Tovább

Vélemény, hozzászólás? Válasz megszakítása

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

© 2019 Örömmel az iskolában - Pinto Renato weblapja. Minden jog fenntartva. | Készítette és tárolja: Webprodukt Stúdió