logo1logo1logo1logo1
  • Mottó
  • Bemutatkozás
  • Kiknek segíthetek?
  • Hogyan segítek?
  • Blog
  • Kapcsolat
✕
𝐴𝑧 𝑂̈𝑟𝑜̈𝑚𝑚𝑒𝑙 𝑎𝑧 𝑖𝑠𝑘𝑜𝑙𝑎́𝑏𝑎𝑛 nem egy újabb módszertan a sok közül, hanem egy 𝐬𝐳𝐞𝐦𝐥𝐞́𝐥𝐞𝐭𝐦𝐨́𝐝. Egy iránytű, ami segít eligazodni az iskolai élet néha túlságosan is mechanikus világában, és emlékeztet minket arra, miért is választottuk ezt a hivatást.
Összegyűjtöttem azt a 𝟔 𝐡𝐢́𝐯𝐨́𝐬𝐳𝐨́𝐭, amely a filozófiám alapköve. Ha ezek jelen vannak a mindennapokban, a tanítás – meglátásom szerint – már nem küzdelem, hanem közös fejlődés:
𝟏. 𝐋𝐚́𝐭𝐡𝐚𝐭𝐚𝐭𝐥𝐚𝐧 𝐡𝐚́𝐭𝐢𝐳𝐬𝐚́𝐤 – Mindannyian hozzuk magunkkal az érzelmi csomagunkat. Ha értjük, mi van benne, értjük a viselkedést is.
𝟐. 𝐄́𝐫𝐭𝐨̋ 𝐟𝐢𝐠𝐲𝐞𝐥𝐞𝐦 – Nemcsak a szavakat halljuk meg, hanem a mögöttük rejlő érzéseket és szükségleteket is.
𝟑. 𝐄́𝐫𝐳𝐞𝐥𝐦𝐢 𝐛𝐢𝐳𝐭𝐨𝐧𝐬𝐚́𝐠 – Ez az alap. Ha a gyerek fél, az agya „túlélő üzemmódba” kapcsol, és a tanulás leáll.
𝟒. 𝐌𝐞𝐧𝐭𝐚́𝐥𝐢𝐬 𝐨̈𝐧𝐠𝐨𝐧𝐝𝐨𝐬𝐤𝐨𝐝𝐚́𝐬– „Előbb a saját maszkodat!” A pedagógus jólléte nem luxus, hanem a hiteles munka feltétele.
𝟓. 𝐊𝐚𝐩𝐜𝐬𝐨𝐥𝐨́𝐝𝐚́𝐬 𝐚 𝐭𝐞𝐥𝐣𝐞𝐬𝐢́𝐭𝐦𝐞́𝐧𝐲 𝐞𝐥𝐨̋𝐭𝐭– Előbb az emberi hidat építjük fel, és csak utána várhatjuk el a tankönyvi tudást.
𝟔. 𝐅𝐞𝐬𝐳𝐮̈𝐥𝐭𝐬𝐞́𝐠𝐨𝐥𝐝𝐚́𝐬 𝐯𝐬. 𝐟𝐞𝐠𝐲𝐞𝐥𝐦𝐞𝐳𝐞́𝐬 – Meglátni a „rossz” viselkedés mögött a segélykiáltást, és büntetés helyett támogatást adni.
Hiszem, hogy ha ezeket az értékeket képviseljük, az iskola nemcsak a tudás, hanem az öröm helyszíne is lesz.
Post Views: 63
Megosztás
0

Related posts

A legveszélyesebb mondat a világon


Tovább

„Kik tudtunk lenni egymás számára?”


Tovább

A gerinces pedagógus: Ahol a hivatás véget ér, és az ember kezdődik


Tovább

Vélemény, hozzászólás? Válasz megszakítása

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

© 2019 Örömmel az iskolában - Pinto Renato weblapja. Minden jog fenntartva. | Készítette és tárolja: Webprodukt Stúdió